Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 18:00

Pazar: Kapalı

Telefonlar

0507 640 04 04

0507 640 04 04

Haberler / 14 MİLYON EV HANIMINA MÜJDE

14 MİLYON EV HANIMINA MÜJDE

17Nisan

2016

4275 / Kişi Okudu

14 MİLYON EV HANIMINA MÜJDE

Bursalı bir müteşebbis, geliştirdiği yarı zamanlı iş modeli ile Türkiye’deki 14 milyon ev hanımına istihdam kapısı açıldı.
Türkiye’de iş gücüne dâhil olmayan 29 milyon kişinin neredeyse yüzde 50’sini teşkil eden ev hanımları için yarı zamanlı iş modeli geliştiren AZAD İşgücü Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Salkım, uyguladığı sistemle 300’den fazla ev hanımına SGK güvencesinde iş imkânı sağlıyor. İlk defa uygulanan sistemle otomotivden tekstile, cateringten hizmet ve sağlığa kadar onlarca sektör yarı zamanlı iş modelinden faydalanıyor.
Bursa’da yıllardır çalıştığı kurumsal bir firmada evlenme, çocuk ve yaşlı bakımı gibi sebeplerle işten ayrılan kadınların istihdama kazandırılması için yarı zamanlı iş modeli geliştiren Salkım, kendi kurduğu AZAD İşgücü Personel Destek firmasıyla saatlik personel kiralama sistemini oluşturdu. Türkiye’de 14 milyon civarında ev hanımı olduğuna dikkat çeken Salkım, “Hepsi bir şekilde çalışmak, aile bütçesine katkıda bulunmak istiyor. Fakat çeşitli sebeplerle bunu gerçekleştiremiyorlar. Bugün 300’den fazla ev hanımı bizim kurduğumuz yöntemle hem aile bütçesine katkıda bulunuyor. Hem de SGK ile tanışarak devlet güvencesi altına girdi. Avrupa’da uygulanan bu modeli burada uygulamaya çalışıyoruz” dedi.


“YARIM GÜNDE 600 LİRA KAZANABİLİRSİNİZ”
Servislerle çalışanları evlerinden aldıklarının ifade eden Salkım, firmanın iş talebine göre belirlenen saatlerde ev hanımlarının sürekli çalışarak evlerine katkı sağladığını söyledi. Çalıştıkları firmaların da çalışanlarında bu modelden memnun olduğuna dikkat çeken Salkım, “Bursa’da onlarca sektörden kurumsal firmanın haricinde resmi kurumlara da hizmet veriyoruz. Çalışanlarımız tam zamanlı çalışan personel gibi her türlü imkâna sahipler. 60 yaşına kadar ev hanımları bu fırsattan faydalanırken istedikleri sadece, sigortalı olmak ve evdeki bütçeye katkı sağlamak. Bu şekilde bir bayan en azından 600 lira maaş ve yarım sigortaya kavuşmuş oluyor” dedi.
“KREŞ VE HASTA BAKIM EVLERİ ARTMALI”
Devletin ve mahalli idarelerin desteğiyle daha fazla kadını istihdama katacak donanımda olduklarını belirten Salkım, “Binlerce ev hanımını istihdama kazandıracak portföye sahibiz. Bizler bu modelle para değil insan kazanıyoruz. Ev hanımları ve aileleri bu uygulamadan memnunlar. Özellikle Bursa Valisi Münir Karaloğlu olmak üzere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve diğer yerel yöneticilerimizin ev hanımlarının istihdama kazandırılması modeline destek olmaları için çeşitli mahallelere kreş ve hasta bakım evleri yapmalarını istiyoruz. Bu sayede ev hanımları daha fazla istihdama katılabilir” dedi.

ETİKET:

DİĞER HABERLER

Ev hanımlarına yarı zamanlı iş modeli

Ev hanımlarına yarı zamanlı iş modeli 08/Ekim/2016

Bursalı Girişimciden Ev Hanımlarına Yarı

Bursalı Girişimciden Ev Hanımlarına Yarı 29/Ocak/2016

14 MİLYON EV HANIMINA MÜJDE

14 MİLYON EV HANIMINA MÜJDE 17/Nisan/2016


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Telefon: 0507 640 04 04
  • Gsm: 0507 640 04 04
  • Fax:
  • Email: operasyon@azadisgucu.com